Securitas’tan kameralı uzaktan refakat hizmeti

08 Temmuz 2019 11:05

Securitas Uzaktan İzleme Merkezi tarafından sunulan “Uzaktan Refakat Hizmeti” mal sevkiyatının problemsiz işlemesinden, geç saatlerde ofislerde çalışanların otoparka güven içerisine ulaşmasına kadar pek çok olası senaryoya çözüm sunuluyor..

Sistem, kişilerin ya da kurumların talebi üzerine kamera sistemi bulunan alanlara uzaktan bağlanarak, kişilerin güvenli bir şekilde hareket etmesinin, bir noktadan diğerine herhangi bir güvenlik sorunu yaşamadan ulaşmasının sağlıyor.

Özellikle perakende sektörüne sunulan bu çözüm ile gece sevkiyatı için güvenlik görevlisi bulundurma ihtiyacı ortadan kalkıyor. Özellikle gıda perakende zincirlerinin tercih ettiği bu metod sayesinde gece sevkiyatı sırasında Securitas Uzaktan İzleme Merkezi’nden bir operatör, sevkiyatın yapıldığı mağazaya bağlanıyor ve alarmı kapatarak malın mağazaya güvenli bir şekilde bırakılmasına refakat ediyor. Sevkiyat bittiğinde ise alarmı tekrar devreye alarak, sürecin kusursuz bir şekilde işlemesini sağlıyor. Gece geç saatlerde yüzlerce sevkiyatın yapıldığı perakende zincirlerinde ciddi maliyet tasarrufu sağlayan çözüme sektörün önde gelenleri de büyük ilgi gösteriyor.

Uzaktan Refakat Hizmeti, kişiler için de kullanılabiliyor. İster işyerinizde ister konutunuzda ihtiyaç olduğu durumlarda Uzaktan Refakat Hizmeti’nden yararlanabiliyorsunuz. Bu hizmeti, özellikle gece geç saatlere kadar ofislerde çalışanlar ya da geç saatte otoparkından güvenli bir şekilde evine ulaşmak isteyen kişiler tercih ediyor. Sistem, kameralar aracılığıyla güzergah boyunca kişiyi takip ediliyor, sesli destek ile güvenli bir şekilde varış noktasına ulaştırıyor.