Ücretsiz “Güvenlik farkındalığı eğitimi”

08 Temmuz 2019 11:22

Trend Micro, önde gelen siber güvenlik eğitim sağlayıcıları ile işbirliği yaparak kurumların en son siber tehditlere karşı çalışanlarını korumalarına yardımcı olacak güncellenen platformunu duyurdu.

Trend Micro, kurumların en kapsamlı eğitim tarzlarına ve biçimlerine erişebilmelerini sağlamak için eğitim dünyasının önde gelen dört şirketiyle iş ortaklığına gitti: NINJIO, InfoSecNextTech Security ve GoldPhish.

Kurumlar, yeni eğitim malzemelerine Trend Micro'nun ücretsiz olarak sağladığı üst düzey esnekliğe sahip güvenlik farkındalığı çözümü Phish Insight aracı üzerinden erişebilecekler. Bu güncellenen eğitim platformu, çalışan farkındalığı girişimlerini iyileştirecek geniş bir eğitim içeriğine sahip kütüphaneyi kurumların kullanımına sunarken genel kurumsal güvenliği geliştirmek için ihtiyaç duyacakları kaynaklarla donatıyor.

Trend Micro Akdeniz Ülkeleri Teknik Müdürü Mehmet Gülyurt, günümüzde tüm işletmelerin ciddi maddi kayıplara ve itibarlarının zarar görmesine yol açabilecek sosyal mühendislik tabanlı oltalama e-postaları ve BEC saldırılarından etkilenebileceğini vurgulayarak “Dijital dünyanın daha güvenli olmasına yardım etmek istiyoruz. Bu nedenle de ücretsiz Phish Insight ürünümüzü tamamlayacak eğitim kaynakları sunmak amacıyla dünyanın önde gelen dört şirketiyle işbirliği yaptık. Eğitim kaynakları eklemek şirketlerin sadece çalışanlarının güvenlik farkındalığını test etmelerine imkan vermiyor aynı zamanda bu farkındalığı geliştirmelerine de yardımcı oluyor.” dedi.