Arama
Flitreler
Kapat
RSS

Haberler

BTK tuzak siteleri kapattı -Wednesday, January 18, 2017

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nda kurulan Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi oltalama amaçlı kullanılan 72 siteyi kapattı.

Yeni yıldan bir gün önce ve yılbaşı gecesi elektrik dağıtım firmalarının internet sitelerini 'çoklu bilgisayar saldırısı' (DDOS) ile ele geçirerek sistemlerine sızmaya çalışan terörist hacker grubuna ulusal siber güvenlik birimleri anında müdahale etti.

TÜYAK 2016/17 dönemi eğitim seminerlerinin üçüncüsü “Gazlı söndürme sistemleri” konusuyla 17 Aralık 2016’da Kozyatağı Hilton Otel’ de gerçekleşti.
Yerli yazılım sektörüne devlet desteği -Wednesday, January 11, 2017

Yüksek Planlama Kurulu; 2017-2019 dönemini kapsayan Türkiye Yazılım Sektörü Stratejisi ve Eylem Planı'nı kabul etti. Kurulun konuya ilişkin kararı, Resmi Gazete'de yayımlandı.

Popüler mesajlaşma ve görüntülü konuşma uygulaması WhatsApp için pek çok kullanıcıyı yakından ilgilendiren bir uyarı yapıldı. Yapılan açıklamaya göre, WhatsApp'ta paylaşılan mesaj ile hacker'lar kullanıcı bilgilerini çalıyor.
AVM'lerde plaka tanıma sistemi dönemi -Monday, January 9, 2017

Resmi Gazete'de yayımlanan "Alışveri̇ş Merkezleri̇ Hakkında Yönetmeli̇k’te Deği̇şi̇kli̇k Yapılmasına Dai̇r Yönetmeli̇k"e göre, AVM'lerde açık ve kapalı otopark gibi kontrollü alanların giriş ve çıkışlarına AVM yönetimi tarafından plaka tanıma sistemi kurulması ve işletilmesi sağlanacak. Söz konusu sistemden elde edilen veriler, kolluk birimleri ile anlık olarak paylaşılacak. İçişleri Bakanlığınca kamu güvenliği açısından gerekli görülmesi halinde de araçla giriş çıkış yapılan açık ve kapalı otopark gibi kontrollü alanların girişlerine AVM yönetimi tarafından araç altı görüntüleme sistemi kurulup işletilecek.
Konfor ve güvenlik -Friday, May 20, 2016

Binalarda güvenlik, ısı ve ses yalıtımına yardımcı olan panjurlar, hem estetik görünümleri hem de kullanıcılara sağladıkları kolaylıklar nedeniyle sıklıkla tercih ediliyor. Somfy’nin motorlu panjur sistemleri, uzaktan kumanda ile kolayca kontrol ediliyor.

Bir yangın ihbar sisteminin tasarımı ve üretimi esnasında aynı anda hem müşterilerin ihtiyaçlarını karşılayacak; hem şık ve sade bir görünüm sunacak hem de kurulum ve montaj kolaylığı sağlayacak bir sistemin kullanılması büyük önem arz etmektedir. Teletek Electronics SensoIRIS serisi; üstte belirtilen niteliklere uygun olarak geliştirilmiştir.
Video izlemede kişi sayma modülü -Friday, May 13, 2016

Günümüzde analog veya dijital tabanlı olsun işyerleri ve mağazaların büyük bir kısmı video izleme donanım veya yazılımlarına dayanan güvenlik sistemleri kurmaktadır

 

Son dönemlerde bilgi teknolojisi ile biçimlenen toplum yapısı içinde, kamu örgütlerinin başarısı giderek öngörülü olabilmelerine, değişen koşullara uyum sağlanması için iç ve dış üst bilgi kaynaklarından nasıl verimli biçimde yararlandıklarına dayanır hale gelmektedir (Anttiroiko, 2002). Bu durum; stratejik bilgi yönetiminin önemine işaret etmektedir.